» » ششمین همایش فعالان فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی برگزار شد

  ششمین همایش فعالان فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی برگزار شد

ششمین همایش فعالان فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی برگزار شد

ششمین همایش فعالان فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی برگزار شد

در اين مراسم كه در استان مركزي برگزار شد،‌ تعداد بسياري از سردفتران و دفترياران اسناد رسمي كه صاحبان وبلاگ و وبسايت بوده و در اين عرصه فعال هستند حضور داشتند.

 

در اين مراسم از دو سردفتر پیشکسوت، آقایان مظاهری و سعیدی تجليل به عمل آمد.

 

همچنين لوح تقدیر همایش با امضای مدیرکل ثبت استان مرکزی به صاحبان وبلاگ های " بنچاق " ، " سردفتری یا سرابی فریبنده " ، " جامعه سردفتران و دفتریاران استان مرکزی " ، " افق سردفتری " و آقای عبداله خادمی و وبلاگ " کلبه عمو "  اهدا شد و از سردفتران و دفترياران نويسنده ساير وبلاگ ها و وبسايتها نيز تقدير به عمل آمد.

 

متن سخراني محمدرضا دشتي اردكاني، رييس كانون سردفتران و دفترياران به اين شرح است:

 

 

 

بسم اله الرحمن الرحيم الحمدلله رب العالمين و صلي الله علي محمد و آله الطاهرين.

 

با عرض سلام و آرزوي توفيق براي همكاران عزيزم كه در اين جلسه ارزشمند گردهم آمده‌ايد.

بدون شك، آنچه دوستان و علاقه مندان و اهل فن را از راه هاي دور و نزديك به اين استان، پايتخت صنعتي ايران، سرزمين فقها و مجتهدان و مراجع عظام تقليد، معمار كبير انقلاب اسلامي، حضرت امام خميني رضوان الله عليه، شيخ الفقها، مرحوم حضرت آيت الله العظمي اراكي- رحمۀ الله عليه- زادگاه اميركبير، و نيز مترجم پر آوازه قرآن و صحيفه سجاديه، محقق والا، استاد محمد مهدي فولادوند، مرحوم استاد دكتر محمد خزائلي و دانشمند پر آوازه‌ي قرن اخير مرحوم پروفسور حسابي كشانده، ثمربخشي و بركت اين محفل علمي بوده است.

ايام و اعياد پر بركت ماههاي رجب، شعبان و رمضان را خدمت عزيزان حاضر در جلسه تبريك عرض مي‌كنم و اميدوارم بتوانيم از فيوضات اين ايام بهره مند شويم.

اما آنچه به سبب آن امروز در اينجا جمع شده ايم، موضوع وبلاگ نويسي در حرفه سردفتري است. براي بحث در اين زمينه، پيش از اين 5 گردهمايي داشته ايم؛ بهره ها جسته ايم و پالايش ها داشته ايم تا ان شاءالله آن‌طور كه شايسته اين حرفه و موضوع است، پيش برويم و روزي برسد كه نماد وبلاگ نويسي حرفه اي شويم؛ كه اينجانب قوياً معتقدم شايستگي آن را داريم.

عزيزان، همكاران ! وبلاگ يك رسانه است. رسانه ها و سرچشمه هاي اطلاع رساني و آگاهي بخشي نيز در جامعه ما و ديگر جوامع فراوان است. ما بايد كاري كنيم تا مخاطب، مطالعه وبلاگها برايش جذاب و مفرح باشد و مطالب جديد بدور از هياهوي حرفه اي و با رعايت اخلاق اسلامي به مخاطبين ارائه شود. مردم از خواندن بعضي روزنامه ها و مجلات خسته شده اند و تمايلي به مطالعه آن ندارند ولي وبلاگ ها بايد سرنوشت بعضي از روزنامه و مجلات را نداشته باشد.

 

از طريق وبلاگ شما مي‌توانيد ارتباطي پويا و متقابل با مخاطبان خود برقرار كنيد و از ديدگاههاي آنها و نيز دانش و تجارب و اخبار و اطلاعات آنها در رابطه با يك موضوع خاص آگاه شويد. پس، تضارب آراء پيش مي‌آيد، يعني اكنون زمان بهره‌وري از انديشه‌ها و آشنايي با سليقه ها و ديدگاههاي افراد گروه، و حرفه‌اي است كه شما به عنوان مؤلف و پژوهشگر و يار و
همراه مسئولان امر، يا خود شما به عنوان يك نقطه راهنما و مطلع خيرخواه و مركز ثقل؛ جريان راهگشاي فكري مي‌سازيد و گرهي از كار فروبسته موضوع مورد علاقه‌تان كه به دغدغه شما تبديل شده است، مي‌گشاييد.

وقتي هر روز بر تعداد وبلاگ نويسان افزوده مي‌شود و بر طبق آماري كه شنيده‌ام، ميليونها وبلاگ در سراسر جهان داريم؛ ترجيح منطق عقلاني، بر نوآوري و تمايز منطقي ايجاد كردن و ايجاد جذابيت و همگامي با اصول آموزشي جديد اين فعاليت و فن است.

جهت جلب نظر مخاطب ابتدا بايد مخاطبي كه در برابر انتخابهاي گوناگون و متنوع و فراوان قرار دارد، شناخته شود؛ بدان معنا كه بايد تمايلات، روحيات، دغدغه ها و انتظارات او را شناخت. اما نبايد تنها بر اساس آن گام برداشت؛ بايد اين داشته‌ها را با اصول فني و علميِ كار، نزديك ساخت. نوآوري اينجا به كار مي‌آيد. در اين جاست كه به روز سازي علم و اصول اين فن، از طرف مدير و مؤلف وبلاگ خود را نشان مي‌دهد. مخاطب را بر اين اساس بايد افزايش داد. آمار مي‌گويد ميانگين مدت مراجعه به وبلاگها بسيار اندك است، مخاطب 90 ثانيه در وبلاگ مي‌ماند. بنابراين بايد شيوه اي برگزيد كه او دوباره به وبلاگ سر بزند. در حرفه ما و وبلاگ نويسي در اين حوزه، رعايت اصول اخلاقي و حقوقي، امانت داري، مستند نويسي يكي از مهمترين راههاي جذب مخاطب است.

آرزوي اينجانب اين است كه آرام آرام به سوي برگزاري "جشنواره انتخاب وبلاگ هاي برتر در موضوع سردفتري" گام برداريم و وبلاگ نويسي را بازويي توانمند براي رسيدن به آمال و اهداف شايسته و متعالي اين حرفه ببينيم. يعني پا را فراتر از اين مرحله بگذاريم و پويايي و نيرومندي را پي بگيريم. اگر چه همان طور كه پيش از اين متذكر شدم، تأكيد من بر آن است كه در اين رهگذر، مسير را گم نكنيم. رسالت عظيم حرفه اي، داشتن پشتكار، تحمل كار سخت و تحمل انتقاد و حفظ توازن را همواره به ياد داشته باشيم.

تكرار، آفت جذابيت است. نقل مكررات و كپي از وب سايت ها و وبلاگ هاي ديگران چه موفقيتي در پي دارد؟!

پهنه وافق ديد نيز بايد گسترده باشد، نگاه بايد فراگير و جامع باشد. اگر مسائل كلان، چالش هاي اساسي و موانع اصلي را از پيش چشم دور نگه داريم، چه رسالتي را بر دوش خود حس مي‌كنيم كه دست به اين امر مهم مي‌زنيم و مي‌خواهيم  از مزيت‌هاي فراوان دنبال آن، بهره بگيريم.

انبوهي نقد و نظر كه از ميان آنها ميتوان مرهمي بر دردهاي فراوان پديد آورد، و راهي نشان داد، بايد كار اين رسانهء خاص را به همان جايي برساند كه اگر روزي به هر دليل وبلاگ معطل ماند يا فعاليت آن متوقف شد، عدهء فراواني چشم انتظار تولد دوباره آن باشند. اين، يعني همان اعتلا، همان نقطه اوج، همان نياز و درد و جاي خالي براي آنچه خواهان آنيم. همان چيزي كه سزاوار اين حرفه مظلوم وخدوم است.

همكاران محترم، عزيزان! بار امانت بزرگي را بر دوش گرفته‌ايد! اكنون كه اين ابزار را برگزيده‌ايد، حفظ و تعميق و شأن حرفه‌اي را هرگز فرونگذاريد. شناسايي موارد مغفول مانده، معرفي تواناييهاي بالقوه و بالفعل، و راهكاريابي و معاضدت مسئولان، بررسي و تحليل مسائل مبتلا به جامعه سردفتري كشور و نقد و بررسي طرحها و لوايح مرتبط به حرفه ما و كار علمي و تطبيقي- حرفه اي شما مي‌تواند براي ما و صاحب نظران و كارشناسان راه گشا باشد البته بايد اين نقدها منصفانه و كاملاً منطبق بر نفع مردم و جامعه باشد و در برنامه‌هاي خود در اولويت قرار دهيد كه انتظار تك تك خدمتگزاران شما در هيئت مديره كانون ، اين مهم است.

كما اينكه ممكن است برخي از صاحب نظران و بزرگان اين حرفه وبلاگ نداشته باشند ولي دوستاني كه دغدغه حرفه اي دارند مي‌توانند از آنان و درج نظراتشان در وبلاگ هاي خود اقدام كنند. در وبلاگ ها جايگاه و منزلت پيشينيان خالي است. ما بايد به گذشته خود افتخار كنيم و از بزرگان اين حرفه كه در سراسر كشور كم نداريم غافل نشويم و با مكاتبه با سردفتران استانها و شهرستانها مي‌توان اين گنج هاي پنهان را كشف كرد و به جامعه حقوقي كشور معرفي كرد.

موقع را مغتنم مي‌شمارم كه از برگزاركنندگان اين جلسه و از سردفتران ساعي و زحمت كشان وبلاگ نويس اين حرفه سپاسگزاري كنم و آرزوي توفيق و رسيدن به بلنداي اين فن شريف و مسئوليت خطير را براي همه شما عزيزان از درگاه خداوند تعالي مسئلت نمايم.

والسلام عليكم و رحمۀ و بركاته.

نسخه ی قابل چاپ
نویسنده: solat بازدیدها: 2200 نظرات: 0

فرم ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
 
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *

تقویم

<    «  بهمن 1397  »    >
شیدسچپج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

مناسبت های امروز

    مناسبتهای روز 28 بهمن

    هیچ مناسبتی برای امروز ثبت نشده است.

اوقات شرعی

نقل قول

    سکوت سرشار از نگفته هاست و نا گفته ها پر بها ترین داشته هاست . . .

نظرسنجی

نظرشما در مورد سایت دفتر اسناد رسمی 81 شهرکرد ؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید

شنبه 121
یکشنبه107
دوشنبه143
سه شنبه139
چهارشنبه157
پنجشنبه127
جمعه105

آمار کل بازدید:108443
بیشترین بازدید صورت گرفته:473

آمار مطالب و کاربران

آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 323
کل نظرات: 32
آمار کاربران یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 1
بن شدگان: 0
جدیدترین عضو: solat