» » دیدار هیات مدیره کانون و روسای کانونها و جوامع سردفتری با رییس سازمان ثبت

  دیدار هیات مدیره کانون و روسای کانونها و جوامع سردفتری با رییس سازمان ثبت

دیدار هیات مدیره کانون و روسای کانونها و جوامع سردفتری با رییس سازمان ثبت

هیات مدیره کانون و روسای کانونها و جوامع سردفتری با رییس سازمان ثبت

هيات مديره كانون سردفتران و دفترياران و روساي كانونها و جوامع سردفتري استانها با رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور ديداد و گفت و گو كردند.

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، اين مراسم صبح روز26/1/91 با حضور اعضاي هيات مديره كانون و روساي كانون ها و جوامع سردفتري ساير استانها در محل سالن اجتماعات كانون آغاز شد. دشتي اردكاني، رييس و آقاصفري، نايب رييس كانون سردفتران و دفترياران در نوبت صبح اين ديدار در محل سالن اجتماعات كانون به بيان گزارشي از عملكرد كانون در سال گذشته پرداختند.

در ادامه هيات مديره كانون و روسا و نمايندگان كانونها و جوامع سردفتران و دفترياران باحضور در سازمان ثبت با رييس اين سازمان ديدار و گفت و گوكردند.

دشتي اردكاني، رييس كانون سردفتران و دفترياران در اين ديدار ضمن تبريك سال نو و تسليت به مناسبت ايام فاطميه از حمايت هاي رييس سازمان ثبت در سال هاي قبل و به ويژه سال گذشته قدرداني كردو اظهار داشت: با توجه به صحبت هاي رياست سازمان ثبت درخصوص تشكيل دفاتر پيشخوان قضايي، سه دفتر اسنادرسمي جهت بررسي مشكلات و معايب كار واگذاري پاره اي از خدمات شبه قضايي به دفاتر اسنادرسمي و يكي از مجتمع هاي قضايي به عنوان پايلوت و نمونه قرار گرفته اند تا پس از بررسي فرآيند و رفع مشكلات كاري، موضوع به ساير دفاتر نيز تسري پيدا كند.

وي ادامه داد: همكاران ما در سراسر كشور بحث استعلام الكترونيكي را به طور جدي پيگير هستند و اميدواريم چيزي كه قانونگذار بر عهده سازمان ثبت اسناد و املاك كشور قرار داده با همكاري دفاتر اسنادرسمي و در زمان مقرر محقق شود.

مرادي باغبادراني، رييس كانون سردفتران و دفترياران استان اصفهان هم در اين ديدار با بيان اينكه دفاتر اسناد رسمي در اين استان در راستاي گذار از دوران سنتي به مدرن به عنوان پيشاني دفاتر اسنادرسمي عمل كرده اند،گفت: زيرساخت ها نيازمند تقويت و رفع اشكال است. در راستاي استعلام الكترونيكي بحث دسترسي به اينترنت مقوله بسيار مهمي است كه در حال حاضر با قطعي ارتباط و نرسيدن پيام ها با مشكلاتي روبرو هستيم كه كار دفاتر اسنادرسمي و ادارت ثبت را دو چندان كرده است.

قانون گريزي متوليان تعويض پلاك، مشكل بزرگ دفاتر اسنادرسمي
وي ديگر مشكل موجود را بحث قانون گريزي متوليان تعويض پلاك دانست و افزود: اگر در اين مقطع زماني به نحوي كه بايد عمل نشود، زحمات بسياري به هدر مي رود. يكي از راهكارها، رايزني رييس سازمان ثبت با رياست قوه قضاييه است كه ماده 29 قانون رسيدگي به تخلفات راهنمايي و رانندگي را متذكر شويم و با تثبيت مالكيت سندرسمي ،‌درصد بالايي را از دعاوي در محاكم قضايي كاهش دهيم.

وي با انتقاد از عملكرد راهنمايي و رانندگي در خصوص عدم ضروري بودن مراجعه مردم به دفاتر اسنادرسمي براي ثبت معاملات خودرو، اين مورد را داراي تبعات بسيار دانست و اظهار كرد: اين موضوع به منزله پرداخت هزينه اضافي از سوي مردم نيست و سندرسمي جايگاه و اعتبار ويژه اي را در همه مراحل و به خصوص محاكم قضايي داراست و نبايد در اين رابطه اذهان عمومي را مشوش كرد.

اسحاقي، رييس جامعه سردفتران و دفترياران استان قم هم در اين جلسه يكي از نيازهاي سردفتران و دفترياران را نيازهاي رفاهي برشمرد و گفت: تشكيل موسسه مالي، اعتباري يا بانك در راستاي رفع نيازهاي كاركنان دستگاه قضايي مي تواند بسيار مفيد باشد.همچنين بيمه مسئوليت و بيمه تكميلي درمان هم نيازي جدي است.

وي وجود شوراي عالي سردفتري را نياز ديگر خانواده دفاتر اسنادرسمي دانست و اظهارداشت: در حال حاضر كانون مستقر در تهران علاوه بر رفع نيازها و مشكلات سردفتري در همه استانها به امور خود نيز رسيدگي مي كند در حالي كه اگر تشكيلاتي وجود داشته باشد كه به عنوان حامي يا بازوي توانمند كارشناسي عمل كند و به سازمانهاي تابعه مشورت دهد،بسياري از مشكلات مرتفع خواهد شد.

رضايي، رييس جامعه سردفتران و دفترياران سيستان و بلوچستان هم مهمترين بحث را ماده 29 قانون رسيدگي به تخلفات راهنمايي و رانندگي دانست و با اشاره به اينكه برخي دفترچه خودرو را به سند تبديل مي كنند گفت: اين تخلف در حالي صورت مي گيرد كه صدور سند براساس قانون فقط بر عهده مراجع و مقامات صلاحيت دار است چون اثرات بعدي جرم زا بودن اين مسئله تبعات بسياري را در محاكم در پي خواهد داشت و در آينده آمار جرايم به واسطه اين تخلف ادارات راهنمايي و رانندگي افزايش بسياري خواهد داشت.

وي به مسئله بانك هاي خصوصي اشاره كرد و خواستار مكاتبه سازمان ثبت با بانك مركزي و مراجع مربوطه شد و امكان ثبت سند مربوط به بانكهاي خصوصي در دفاتر اسنادرسمي را گام مهمي در راستاي برقراري تعادل بين دفاتر اسناد رسمي دانست.

رضايي به بررسي صورت گرفته در استان سيستان و بلوچستان در خصوص سيستم استعلام الكترونيكي اشاره كرد و گفت: مشكل اصلي در اين رابطه بحث نرم افزاري است. پرونده هاي ثبتي قديمي، سنتي و بعضا داراي اشكالاتي هستند كه با مشكل روبرو هستيم. دراين رابطه جهت رفع نقص و دريافت پاسخ، مكاتبات بسياري بين دفاتر اسنادرسمي و اداره ثبت استان صورت مي گيرد كه زمان بسياري صرف مي شود.

در ادامه سعيدي،‌عضو هيات مديره كانون و رييس دفتر نظارت و بازرسي كانون هم گزارشي از عملكرد دفتر نظارت و بازرسي كانون در سال گذشته ارايه كرد.

تويسركاني:من به دفاتر اسنادرسمي به عنوان يك اين ظرفيت بزرگ اعتقاد راسخ دارم

تويسركاني، رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در اين ديدار ضمن گراميداشت دهه فاطميه و تبريك سال نو، سالي همراه با سلامتي، سعادت و پيشرفت را براي همه آرزو كرد و جامعه سردفتري را داراي ظرفيت هاي بسياري براي كشور، دستگاه قضايي و سازمان ثبت دانست.

وي افزود: بايد از توانمندي هاي اين ظرفيت بزرگ استفاده شود. من به اين ظرفيت بزرگ اعتقاد راسخ دارم و هر روز بر ميزان اين اعتماد و اعتقاد افزوده مي شود و مطمئن هستم كه با اعتقاد به دفاتر اسنادرسمي، بسياري از مشكلات حل مي شود.

تويسركاني به مشكلاتي كه در ورودي هاي دستگاه قضايي كشور وجود دارد اشاره كرد و راه رفع اين مشكلات را غفلت از ظرفيت هاي دفاتر اسنادرسمي برشمرد و از مساعدت ها و همكاري سران دفاتر اسنادرسمي در اجراي سياست هاي سازمان ثبت قدرداني كرد.

وي اظهار داشت: براي اينكه دفاتر اسنادرسمي بتوانند جايگاه حقيقي خود را در بين مردم بيابند، آسيب شناسي ها و كارشناسي هايي صورت گيرد و در جهت رفع كاستي ها و نواقص و همچنين ارتقاي وضعيت موجود عمل شود. بايد تلاش كنيم تا راهكارهايي براي توسعه فرهنگ سندرسمي در جامعه بيش از قبل محقق شود و در اين رابطه بايد تسهيلات بيشتري در اختيار مردم قرار گيرد تا روز به روز استقبال مردم از سندرسمي و مراجعه به دفاتر اسنادرسمي افزايش يابد.

ريس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور ادامه داد: اگر سازو كار به نحوي باشدكه مردم با سختي هايي روبرو شوند، تبعا اقبالي را نشان نخواهند داد و هرچقدر فرآيندها اصلاح شود،اقبال عمومي بيشتر خواهد شد. در حال حاضر با پيگيري هاي صورت گرفته فضا به گونه اي فراهم شده كه بخشي از خدمات دفاتر قضايي و دادگاهها در دفاتر اسناد رسمي انجام شود و اين مورد نقطه شروعي خوب و نويدي در نقش آفريني اين دفاتر در امر قضا و ارايه خدمات قضايي در كشور است.

استعلام الكترونيك را يك فرآيند مقدماتي در ثبت آني معاملات
وي بحث استعلام الكترونيك را يك فرآيند مقدماتي در ثبت آني معاملات خواند و گفت: در اين مدت اندك بسياري از مشكلات مردم حل شده و در آينده جلوي مفاسد بسياري گرفته خواهد شد. منتخبين سردفتران بايد در تبيين، توجيه و اجراي سياست هاي سازمان ثبت آماده باشند.

وي تبادل اطلاعات با خطوط داخلي(اينترانت) را در سال جاري گامي در جهت رفع مشكلات قطعي اينترنت دانست وگفت: تبادل اطلاعات با خطوط داخلي قطعا برخي مشكلات را حل خواهد كرد.

تويسركاني كار ثبت آني و اصلاح فرآيندها را در دفاتر اسنادر سمي به تعمير يك وسيله نقليه در حال حركت تشبيه كرد وگفت: اين وسيله نقليه را نمي توان متوقف كردو بايد در حال حركت تعمير كرد. در اين رابطه كار بسيار سخت و دشوار است اما شيريني نتيجه در پايان دوچندان خواهد بود.

گواهي امضاي الكترونيك را تجربه اي موفق در دفاتر اسناد رسمي
حذف كل اوراق بهادار در آينده اي نزديك
ريس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور گواهي امضاي الكترونيك را تجربه اي موفق در دفاتر اسناد رسمي دانست و به حذف اوراق بهادار از اين دفاتر در آينده اي نزديك خبر داد و گفت: براي حل مشكل كمبود اوراق بهادار در دفاتر اسنادر سمي كارشناسي هايي صورت كرفته است كه بر اساس آن حذف كل اوراق بهادار از اين دفاتر مرحله بعدي كار است.اين مورد كاري حساس و حياتي است تا به مرحله ثبت آني معاملات برسيم كه دقت و سرعت در انجام كار و كاهش هزينه ها را براي دفاتر اسناد رسمي و مردم در پي خواهد داشت.

اميدواريم آيين نامه اجرايي ماده 29 با سرعت تهيه و به تصويب برسد
وي همچنين درخصوص ماده 29 قانون رسيدگي به تخلفات راهنمايي و رانندگي گفت: در اين رابطه سرمايه گذاري ها و پيگيري هايي صورت گرفت كه اين كار را از وظايف دفاتر اسنادرسمي حذف كننداما باهماهنگي و همكاري هاي كه صورت گرفت و با تصميم ارزشمند نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اجازه داده نشد كه اين مطلب مهم از جايگاه اصلي خود منحرف شود.

وي ادامه داد: طبيعي است كه افرادي بانيات و خواب هايي كه ديده بودند دست از تلاش برندارند و باتوجيهات زيبا و به ظاهر منطقي جلو مي آيند اما در واقع به دنبال برخي نيات خود هستند. اطلاع رساني هميشه موثر است و در اين رابطه در حال حاضر باگذشت يكسال از لزوم تنظيم آيين نامه، بايد با مسئولان مربوطه در اين خصوص صحبت كرد.

ريس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با بيان اينكه برخي غافل اند كه با نيات به ظاهر درست خود ثبت رسمي را متزلزل كنند گفت: در حالي گه اين مصلحت مهم اگر مورد بي توجهي قرار گيرد، هزينه هاي بسياري را به جامعه وارد مي كند و اميدواريم باسرعت آيين نامهاجرايي اين كار تهيه و به تصويب برسد.

لزوم تشكيل كانون هاي سردفتري در استان ها
وي در پايان به لزوم تشكيل كانون هاي سردفتري در استان ها اشاره كرد و گفت: بايد به سرعت به سمت تشكيل كانون ها در استانهاي مختلف حركت كنيم و اين مورد جنبه رسمي و قانوني به خود گيرد. بايد شرايط را تغيير داد و موانع رابرطرف كرد.كانون مركز عصاره همه كانون ها در سراسر كشور باشد و كانونهاي استان ها هم مسئوليتهايي را بر عهده گيرند.
دیدار هیات مدیره کانون و روسای کانونها و جوامع سردفتری با رییس سازمان ثبت
نسخه ی قابل چاپ
نویسنده: solat بازدیدها: 1981 نظرات: 0

فرم ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
 
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *

تقویم

<    «  بهمن 1397  »    >
شیدسچپج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

مناسبت های امروز

    مناسبتهای روز 28 بهمن

    هیچ مناسبتی برای امروز ثبت نشده است.

اوقات شرعی

نقل قول

    هرگز به احساساتی که در اولین برخورد از کسی پیدا میکنید اعتماد نکنید . . .

نظرسنجی

نظرشما در مورد سایت دفتر اسناد رسمی 81 شهرکرد ؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید

شنبه 121
یکشنبه107
دوشنبه143
سه شنبه139
چهارشنبه157
پنجشنبه127
جمعه105

آمار کل بازدید:108443
بیشترین بازدید صورت گرفته:473

آمار مطالب و کاربران

آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 323
کل نظرات: 32
آمار کاربران یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 1
بن شدگان: 0
جدیدترین عضو: solat